ЗЕМЛЯ МРІЇ

ЛАСКАВО ПРОСИМО.

село Ковалівка

Сьогодні Ковалівку справедливо називають сучасним європейським містечком. В селі завершено газифікацію, проведено централізоване водопостачання. Збудовано декілька сучасних магазинів, ресторанний комплекс, піцерію, готель.

Зроблено автоматичний полив для газонів та квітів, що вирощені в теплиці Агрофірми Світанок. Проведено освітлення сіл Ковалівка, ВінСтави, Паляничинці.

2 вересня 2002року гостинно відчинила двері своїх просторих класів нова красуня гімназія, де сьогодні навчається 368 учнів. Гімназія – серце села, побудовано за кошти села ПСП АФ Світанок , вложено в будівництві 3 млн.грн будівництво велося майже 10 років.

 

 

Працює в Ковалівці і дитячий садок, в якому виховується більше 60 малюків. Також на території навчального закладу , стадіон та спортивний майданчик, льодовий стадіон . В центрі села Ковалівка височіє православний храм — Церква Різдва Пресвятої Богородиці побудована в 1997 році за кошти агрофірми Світанок поряд з церквою знаходиться другий на території України пам’ятник політичному та церковному діячеві 17ст –Петру Могилі,перший переданий до Лаври як символ православ’я , духовності та нездоланності людської віра. Саме П.Могила упорядкував обряди відокремивши риси католицизма та православ’я. Значної уваги та розвитку культурного сектора у селі завершино капітальний ремонт і реконструкцію будинку культури , де проводяться урочисті церемонії реєстрації шлюбу , також за нашими традиціями проводимо розважальний проект «Незабутнє весілля в Ковалівці», на землі справжній годинник, який вражає своїми розмірами та красою на тому місці де жив засновник села коваль Мина Назаренко . Через ставок було зведено дивовижний місток кохання на якому зустрічаються закохані пари. Лебеді –це символ кохання. Існує легенда , що з давніх давен через Ковалівку пролягав Чумацький шлях , чумаки везли з собою хвору дівчину татарку з Криму, під рукою вона тримала хворого лебедя. Мина залишив її в себе для лікування та згодом вона стала його дружиною.

 

Офіс АФ «Світанок» — агровідділ, працівники рослинництва , бурякової та зернової групи. В оренді АФ «Світанок» знаходиться 65тис.га землі,які обробляється сучасною технікою.

Територія монастиря – монастир св.Анастасії корпуси побудовані у 1901 році ,храм св..Татіани побудований у 2014році, та пам’ятник св.мучениці Татіани.

30 найкращих молодих років вклали в розвиток сіл Ковалівка, ВінСтави, Паляничинці – Засуха Тетяна Володимирівна та Засуха Анатолій Андрійович.